KYOCERA AVX 08051A240GAT2A
Part No.:
08051A240GAT2A
Datasheet:
Anpu08051A240GAT2A.pdf
Description:
CAP CER 24PF 100V NP0 0805
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08051A240GAT2A on Anpu?
3. Are the 08051A240GAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051A240GAT2A?
Image 08051A240GAT2A
Part Number 08051A240GAT2A
Product Status Active
Capacitance 24 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)