KYOCERA AVX 08051A300KAT2A
Part No.:
08051A300KAT2A
Datasheet:
Anpu08051A300KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 30PF 100V NP0 0805
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08051A300KAT2A on Anpu?
3. Are the 08051A300KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051A300KAT2A?
Image 08051A300KAT2A
Part Number 08051A300KAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)