KYOCERA AVX 08051C103KAT7A
Part No.:
08051C103KAT7A
Description:
CAP CER SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08051C103KAT7A on Anpu?
3. Are the 08051C103KAT7A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C103KAT7A?
Image 08051C103KAT7A
Part Number 08051C103KAT7A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)