KYOCERA AVX 08051C104K4Z4A
Part No.:
08051C104K4Z4A
Datasheet:
Anpu08051C104K4Z4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08051C104K4Z4A on Anpu?
3. Are the 08051C104K4Z4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C104K4Z4A?
Image 08051C104K4Z4A
Part Number 08051C104K4Z4A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)