KYOCERA AVX 08051C182KAT4A
Part No.:
08051C182KAT4A
Datasheet:
Anpu08051C182KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V X7R 0805
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08051C182KAT4A on Anpu?
3. Are the 08051C182KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C182KAT4A?
Image 08051C182KAT4A
Part Number 08051C182KAT4A
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)