KYOCERA AVX 08051C223JAZ2A
Part No.:
08051C223JAZ2A
Datasheet:
Anpu08051C223JAZ2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08051C223JAZ2A on Anpu?
3. Are the 08051C223JAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C223JAZ2A?
Image 08051C223JAZ2A
Part Number 08051C223JAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)