KYOCERA AVX 08051C272KAT4A
Part No.:
08051C272KAT4A
Datasheet:
Anpu08051C272KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08051C272KAT4A on Anpu?
3. Are the 08051C272KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C272KAT4A?
Image 08051C272KAT4A
Part Number 08051C272KAT4A
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)