KYOCERA AVX 08051C333K4T4A
Part No.:
08051C333K4T4A
Datasheet:
Anpu08051C333K4T4A.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08051C333K4T4A on Anpu?
3. Are the 08051C333K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C333K4T4A?
Image 08051C333K4T4A
Part Number 08051C333K4T4A
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)