KYOCERA AVX 08055A2R0CAT4A
Part No.:
08055A2R0CAT4A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08055A2R0CAT4A on Anpu?
3. Are the 08055A2R0CAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055A2R0CAT4A?
Image 08055A2R0CAT4A
Part Number 08055A2R0CAT4A
Product Status Active
Capacitance 2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)