KYOCERA AVX 08055C101KAT4A
Part No.:
08055C101KAT4A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08055C101KAT4A on Anpu?
3. Are the 08055C101KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C101KAT4A?
Image 08055C101KAT4A
Part Number 08055C101KAT4A
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)