KYOCERA AVX 08055C103J4T4A
Part No.:
08055C103J4T4A
Datasheet:
Anpu08055C103J4T4A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08055C103J4T4A on Anpu?
3. Are the 08055C103J4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C103J4T4A?
Image 08055C103J4T4A
Part Number 08055C103J4T4A
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)