KYOCERA AVX 08055C272KAT4A
Part No.:
08055C272KAT4A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08055C272KAT4A on Anpu?
3. Are the 08055C272KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C272KAT4A?
Image 08055C272KAT4A
Part Number 08055C272KAT4A
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)