KYOCERA AVX 08055C300JAT2A
Part No.:
08055C300JAT2A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order 08055C300JAT2A on Anpu?
3. Are the 08055C300JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C300JAT2A?
Image 08055C300JAT2A
Part Number 08055C300JAT2A
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)