KYOCERA AVX 08055E103ZAT2A
Part No.:
08055E103ZAT2A
Package:
Datasheet:
Anpu08055E103ZAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08055E103ZAT2A on Anpu?
3. Are the 08055E103ZAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055E103ZAT2A?
Image 08055E103ZAT2A
Part Number 08055E103ZAT2A
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)