KYOCERA AVX 08056D225MAT2A
Part No.:
08056D225MAT2A
Datasheet:
Anpu08056D225MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0805
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 08056D225MAT2A on Anpu?
3. Are the 08056D225MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08056D225MAT2A?
Image 08056D225MAT2A
Part Number 08056D225MAT2A
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)