KYOCERA AVX 0805PC822KAT1A
Part No.:
0805PC822KAT1A
Datasheet:
Anpu0805PC822KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 250V X7R 0805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0805PC822KAT1A on Anpu?
3. Are the 0805PC822KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0805PC822KAT1A?
Image 0805PC822KAT1A
Part Number 0805PC822KAT1A
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)