KYOCERA AVX 0805YC104K4T2A
Part No.:
0805YC104K4T2A
Datasheet:
Anpu0805YC104K4T2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0805YC104K4T2A on Anpu?
3. Are the 0805YC104K4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0805YC104K4T2A?
Image 0805YC104K4T2A
Part Number 0805YC104K4T2A
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)