KYOCERA AVX 0805ZD105MAT4A
Part No.:
0805ZD105MAT4A
Datasheet:
Anpu0805ZD105MAT4A.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0805ZD105MAT4A on Anpu?
3. Are the 0805ZD105MAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0805ZD105MAT4A?
Image 0805ZD105MAT4A
Part Number 0805ZD105MAT4A
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)