KYOCERA AVX 0805ZG106ZAT2A
Part No.:
0805ZG106ZAT2A
Datasheet:
Anpu0805ZG106ZAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0805ZG106ZAT2A on Anpu?
3. Are the 0805ZG106ZAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0805ZG106ZAT2A?
Image 0805ZG106ZAT2A
Part Number 0805ZG106ZAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)