KYOCERA AVX 100A220FT150XT1K
Part No.:
100A220FT150XT1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu100A220FT150XT1K.pdf
Description:
CAP CER 22PF 150V P90 0505
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Porcelain Superchip® ATC 100A
Active
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
150V
Temperature Coefficient:
P90
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Low ESL
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100A220FT150XT1K on Anpu?
3. Are the 100A220FT150XT1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100A220FT150XT1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 100A220FT150XT1K
Part Number 100A220FT150XT1K
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Porcelain Superchip® ATC 100A
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Low ESL
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)