KYOCERA AVX 100B360JW500XT1K
Part No.:
100B360JW500XT1K
Datasheet:
Anpu100B360JW500XT1K.pdf
Description:
CAP CER 36PF 500V P90 1111
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100B360JW500XT1K on Anpu?
3. Are the 100B360JW500XT1K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100B360JW500XT1K?
Image 100B360JW500XT1K
Part Number 100B360JW500XT1K
Product Status Active
Capacitance 36 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)