KYOCERA AVX 100B820JP500XT
Part No.:
100B820JP500XT
Datasheet:
Anpu100B820JP500XT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 500V P90 1111
Series:
Porcelain Superchip® ATC 100B
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100B820JP500XT on Anpu?
3. Are the 100B820JP500XT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100B820JP500XT?
Image 100B820JP500XT
Part Number 100B820JP500XT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Porcelain Superchip® ATC 100B
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)