KYOCERA AVX 100C102JW1000XJ36
Part No.:
100C102JW1000XJ36
Datasheet:
Anpu100C102JW1000XJ36.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV P90 2325
Series:
ATC 100C
Packaging:
Tray
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2325 (5864 Metric)
Size / Dimension:
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.19mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100C102JW1000XJ36 on Anpu?
3. Are the 100C102JW1000XJ36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100C102JW1000XJ36?
Image 100C102JW1000XJ36
Part Number 100C102JW1000XJ36
Manufacturer KYOCERA AVX
Series ATC 100C
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2325 (5864 Metric)
Size / Dimension 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.165" (4.19mm)