KYOCERA AVX 100C150JT2500XT
Part No.:
100C150JT2500XT
Datasheet:
Anpu100C150JT2500XT.pdf
Description:
100 SERIES, PORCELAIN DIELECTRIC
Series:
ATC 100C
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2325 (5864 Metric)
Size / Dimension:
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.145" (3.68mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100C150JT2500XT on Anpu?
3. Are the 100C150JT2500XT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100C150JT2500XT?
Image 100C150JT2500XT
Part Number 100C150JT2500XT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series ATC 100C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2325 (5864 Metric)
Size / Dimension 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.145" (3.68mm)