KYOCERA AVX 100E471JW2500XJ24
Part No.:
100E471JW2500XJ24
Datasheet:
Anpu100E471JW2500XJ24.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2.5KV P90 3838
Series:
100E
Packaging:
Tray
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Package / Case:
3838 (9797 Metric)
Size / Dimension:
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.170" (4.32mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 100E471JW2500XJ24 on Anpu?
3. Are the 100E471JW2500XJ24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 100E471JW2500XJ24?
Image 100E471JW2500XJ24
Part Number 100E471JW2500XJ24
Manufacturer KYOCERA AVX
Series 100E
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient P90
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 3838 (9797 Metric)
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.170" (4.32mm)