KYOCERA AVX 12063D475KAJ2A
Part No.:
12063D475KAJ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Anpu12063D475KAJ2A.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12063D475KAJ2A on Anpu?
3. Are the 12063D475KAJ2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12063D475KAJ2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 12063D475KAJ2A
Part Number 12063D475KAJ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)