KYOCERA AVX 12065E104ZAT4A
Part No.:
12065E104ZAT4A
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12065E104ZAT4A on Anpu?
3. Are the 12065E104ZAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12065E104ZAT4A?
Image 12065E104ZAT4A
Part Number 12065E104ZAT4A
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)