KYOCERA AVX 1206GA470KAT1A
Part No.:
1206GA470KAT1A
Datasheet:
Anpu1206GA470KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 1206
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1206GA470KAT1A on Anpu?
3. Are the 1206GA470KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206GA470KAT1A?
Image 1206GA470KAT1A
Part Number 1206GA470KAT1A
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)