KYOCERA AVX 1206ZC475MAJ2A
Part No.:
1206ZC475MAJ2A
Datasheet:
Anpu1206ZC475MAJ2A.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1206ZC475MAJ2A on Anpu?
3. Are the 1206ZC475MAJ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206ZC475MAJ2A?
Image 1206ZC475MAJ2A
Part Number 1206ZC475MAJ2A
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)