KYOCERA AVX 12101C335KAZ2A
Part No.:
12101C335KAZ2A
Datasheet:
Anpu12101C335KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Lead Style:
1. How to order 12101C335KAZ2A on Anpu?
3. Are the 12101C335KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12101C335KAZ2A?
Image 12101C335KAZ2A
Part Number 12101C335KAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)