KYOCERA AVX 12101C475K4Z2A
Part No.:
12101C475K4Z2A
Datasheet:
Anpu12101C475K4Z2A.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7R 1210
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12101C475K4Z2A on Anpu?
3. Are the 12101C475K4Z2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12101C475K4Z2A?
Image 12101C475K4Z2A
Part Number 12101C475K4Z2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)