KYOCERA AVX 12101C683KAZ2A
Part No.:
12101C683KAZ2A
Datasheet:
Anpu12101C683KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Style:
1. How to order 12101C683KAZ2A on Anpu?
3. Are the 12101C683KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12101C683KAZ2A?
Image 12101C683KAZ2A
Part Number 12101C683KAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)