KYOCERA AVX 12103C225MAT2A
Part No.:
12103C225MAT2A
Datasheet:
Anpu12103C225MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12103C225MAT2A on Anpu?
3. Are the 12103C225MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12103C225MAT2A?
Image 12103C225MAT2A
Part Number 12103C225MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)