KYOCERA AVX 12105C335JAT2A
Part No.:
12105C335JAT2A
Datasheet:
Anpu12105C335JAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Lead Style:
1. How to order 12105C335JAT2A on Anpu?
3. Are the 12105C335JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12105C335JAT2A?
Image 12105C335JAT2A
Part Number 12105C335JAT2A
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)