KYOCERA AVX 12105C475M4T2A
Part No.:
12105C475M4T2A
Datasheet:
Anpu12105C475M4T2A.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12105C475M4T2A on Anpu?
3. Are the 12105C475M4T2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12105C475M4T2A?
Image 12105C475M4T2A
Part Number 12105C475M4T2A
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)