KYOCERA AVX 12107C182KAT2A
Part No.:
12107C182KAT2A
Datasheet:
Anpu12107C182KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 500V X7R 1210
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.050" (1.27mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 12107C182KAT2A on Anpu?
3. Are the 12107C182KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12107C182KAT2A?
Image 12107C182KAT2A
Part Number 12107C182KAT2A
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)