KYOCERA AVX 1210CC473KAZ2A
Part No.:
1210CC473KAZ2A
Datasheet:
Anpu1210CC473KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210CC473KAZ2A on Anpu?
3. Are the 1210CC473KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210CC473KAZ2A?
Image 1210CC473KAZ2A
Part Number 1210CC473KAZ2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)