KYOCERA AVX 1210DC106KAT2A
Part No.:
1210DC106KAT2A
Datasheet:
Anpu1210DC106KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Lead Style:
1. How to order 1210DC106KAT2A on Anpu?
3. Are the 1210DC106KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210DC106KAT2A?
Image 1210DC106KAT2A
Part Number 1210DC106KAT2A
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)