KYOCERA AVX 1210GC332KAZ1A
Part No.:
1210GC332KAZ1A
Datasheet:
Anpu1210GC332KAZ1A.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1210
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210GC332KAZ1A on Anpu?
3. Are the 1210GC332KAZ1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210GC332KAZ1A?
Image 1210GC332KAZ1A
Part Number 1210GC332KAZ1A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)