KYOCERA AVX 1210PC473KAT1A
Part No.:
1210PC473KAT1A
Datasheet:
Anpu1210PC473KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1210PC473KAT1A on Anpu?
3. Are the 1210PC473KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210PC473KAT1A?
Image 1210PC473KAT1A
Part Number 1210PC473KAT1A
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)