KYOCERA AVX 18121C154MAT2A
Part No.:
18121C154MAT2A
Datasheet:
Anpu18121C154MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18121C154MAT2A on Anpu?
3. Are the 18121C154MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18121C154MAT2A?
Image 18121C154MAT2A
Part Number 18121C154MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)