KYOCERA AVX 18121C473KAT2A
Part No.:
18121C473KAT2A
Datasheet:
Anpu18121C473KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18121C473KAT2A on Anpu?
3. Are the 18121C473KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18121C473KAT2A?
Image 18121C473KAT2A
Part Number 18121C473KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)