KYOCERA AVX 18123C105KAT2A
Part No.:
18123C105KAT2A
Datasheet:
Anpu18123C105KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1812
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18123C105KAT2A on Anpu?
3. Are the 18123C105KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18123C105KAT2A?
Image 18123C105KAT2A
Part Number 18123C105KAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)