KYOCERA AVX 18125A682JAT2A
Part No.:
18125A682JAT2A
Datasheet:
Anpu18125A682JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1812
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18125A682JAT2A on Anpu?
3. Are the 18125A682JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18125A682JAT2A?
Image 18125A682JAT2A
Part Number 18125A682JAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)