KYOCERA AVX 18125C154JAT2A
Part No.:
18125C154JAT2A
Datasheet:
Anpu18125C154JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1812
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18125C154JAT2A on Anpu?
3. Are the 18125C154JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18125C154JAT2A?
Image 18125C154JAT2A
Part Number 18125C154JAT2A
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)