KYOCERA AVX 18125C224MAT2A
Part No.:
18125C224MAT2A
Datasheet:
Anpu18125C224MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18125C224MAT2A on Anpu?
3. Are the 18125C224MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18125C224MAT2A?
Image 18125C224MAT2A
Part Number 18125C224MAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)