KYOCERA AVX 18125E105ZAT2A
Part No.:
18125E105ZAT2A
Datasheet:
Anpu18125E105ZAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U 1812
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.040" (1.02mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18125E105ZAT2A on Anpu?
3. Are the 18125E105ZAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18125E105ZAT2A?
Image 18125E105ZAT2A
Part Number 18125E105ZAT2A
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)