KYOCERA AVX 18126D107MAT2A
Part No.:
18126D107MAT2A
Datasheet:
Anpu18126D107MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order 18126D107MAT2A on Anpu?
3. Are the 18126D107MAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18126D107MAT2A?
Image 18126D107MAT2A
Part Number 18126D107MAT2A
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)