KYOCERA AVX 18127C104JAT2A
Part No.:
18127C104JAT2A
Datasheet:
Anpu18127C104JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 18127C104JAT2A on Anpu?
3. Are the 18127C104JAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18127C104JAT2A?
Image 18127C104JAT2A
Part Number 18127C104JAT2A
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.21mm)