KYOCERA AVX 1812AA222KAT1A
Part No.:
1812AA222KAT1A
Datasheet:
Anpu1812AA222KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812AA222KAT1A on Anpu?
3. Are the 1812AA222KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812AA222KAT1A?
Image 1812AA222KAT1A
Part Number 1812AA222KAT1A
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)